Náš NISSAN PATROL GR

 

úpravy-foto

spolujezdec:-)

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bydlím v kraji,kde příroda dokáže přes noc nachystat různá překvapení.Zvláště pak v zimě o takovéto překvapení v podobě závějí,ledu není nouze.A pokud chcete být mobilní za všech situací pak vůz s pohonem 4x4 je téměř nutností.Pro svou spolehlivost sem si vybral vůz nissan patrol gr,který již bez úprav má vynikající terénní vlastnosti.Je to již můj druhý patrol a nedám na něj dopustit. Jedná se o Nissan Patrol GR wagon , rok výroby 1996.

Pro nezasvědcené,vůz je standartně vybaven pohonem 4x2,s možností přiřadit pohon přední nápravy.V těžkém terénu se pak může využít i redukce.Dále disponuje uzávěrkou zadní nápravy.

Vzhledem k tomu,že sním nejezdím jen po silnicích,jsem se rozhodl pro menší úpravy.Jako první jsem auto kompletně orámoval.Rozhodl jsem se pro nerezové doplňky,přední rám,nášlapy.Dále pak pro žebřík,ten je společně se střešní rampou vlastní výroby.Pak přišlo na řadu kvalitní osvětlení,o které se teď starají dálková výkonná světla značky hella.Dvě jsou zabudována v předním ochranném rámu a čtyři jsou pak umístěna na střešní rampě.Lze přepínat dle potřeby.Vzhledem k tomu,že s autem jezdím i na expedice,potřeboval jsem vytvořit další zavazadlový prostor.Proto jsem se rozhodl pro velký střešní box Thulle,kam se snadno vejde např.vyprošťovací technika,která  nezašpiní interiér vozu.

V interiéru si své místo našel kožený sportovní volant zn. MOMO,rádio Blaupunkt s CD přehrávačem, náklonoměr s výškoměrem a v neposlední řadě CB radiostanice.Úprav se nevyhnul ani podvozek.Byly namontovány stavitelné tlumiče koni,pod pera byly přidány 7cm podložky, karoserie byla zvednuta od rámu o 8cm pomocí bodyliftu.Celkově se tímto podařilo zvednout Patrola o 15cm.To už bylo  dost na to ,aby se na auto vešly MT pneu HANKOOK o rozměru 33x10,5, které jsou obuté na chromových ráfcích Mangeles triangular 10 x 15 ET – 42, to udělalo dalsí 2cm.

 

FOTOGALERIE

Třemšín

Rozloučení s rokem 2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

home