Land Rover Defender 110 2.4D

Land Rover Defender 110 2.4D

Tohle auto už brázdí silnice pěkných pár desítek let. Přesněji řečeno, padesát let - ano, čtete správně, půl století. Jistě, sem tam přišla nějaká modernizace, světlomety se přesunuly z prostředka na blatníky, přibyly vyhřívané sedačky a podobně, ale základní koncepce a tvar Defenderu zůstává stejný už od druhé světové války. Ono taky - proč měnit něco, co funguje? Ty klasické tvary jsou dnes už doslova kultovní a teď, když je v módě retrostyl, prodávají ještě víc, než předtím.

Poslední facelift byl ale výraznější - ačkoli karoserie samotné se opět prakticky nedotkl. Změnily se ale velmi důležité věci - především motor a převodovka. Díky tomu se Defender přiblížil k modernějším autům, i když je to podobné, jako byste udělali krok západním směrem a tvrdili, že jste se právě přiblížili New Yorku. Technicky je to pravda, ale...

Pokud jste nežili na jiné planetě, o Defenderu jste už určitě slyšeli. Je třeba si ale ujasnit jednu věc: tohle je nekompromisní off-road a pokud skutečně nepotřebujete jezdit a ještě spíš pracovat v těžším terénu, nedává vlastně vůbec žádný smysl. Ale vezměme to popořadě.

Více o tom to offu ZDE: autoweb

 

www.offroad-atv.cz