Test Honda CR-V 2,2 i-CTDi

zavřít okno
Honda CR-V brázdi silnice již dlouho a to s poměrně velkými úspěchy. Před nedávnem dostala facelift a také dlouho očekávaný naftový motor. Rodinný vůz pro volné chvíle tak nyní má vše, co se od takových vozů očekává. Je však i tento model tou pravou Hondou, která řidičům dopřává nejen komfort, ale i zážitek z jízdy?

Poptávka po vozech SUV je rok od roku větší a zákazníkům tak již nestačí pouze vůz s omezenou schopností pohybu mimo zpevněné komunikace, ale vyžadují opravdovou všestrannost, dostatek komfortu, líbivý design a také kvalitní naftový motor. Pokud toto nedokáže automobilka nabídnout, úspěchy takových modelů jsou minimální. Honda před lety vzala malý Civic, mírně upravila jeho podvozek, přidala k tomu klasickou SUV karosérii a přidala přiřaditelný náhon na všechna kola.

Počáteční vlna zájmu se ovšem začala vytrácet a Honda, pokud měla zájem na zachování dobrých prodejů, musela udělat několik změn. Facelift tak byl na místě a také nasazení opěvovaného naftového motoru jistě přivítal nejeden zákazník.

Elegantní SUV

Honda CR-V patří k vozům SUV s klasickým pojetím, které navozuje pocit, že toto auto je vlastně takový šarmantnější off road. Podobná iluze ovšem klame. Vpředu dominuje klínovitá maska s mohutnou mřížkou chladiče a světlomety, pod nimiž najdeme imitaci ochranného rámu. Ta je bohužel, jak to již u aut, které mají jako off-road hlavně vypadat, z plastu, a tak má spíše dekorativní funkci než ochrannou. Pod tímto "rámem" se pak nachází další imitace - tentokrát ochrany podvozku. Pokud se to někomu nezdá, vše je z tvrzeného plastu, a tak skutečně nelze počítat s tím, že by tyto prvky poskytly větší ochranu při jízdě v terénu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Celý článek:ZDE

 

www.offroad-atv.cz