HUMMER HX

Koncept kabrioletu od Hummeru má být odpovědí na Jeep Wrangler.

Detroitský koncept HX je očividně zaměřen na tu část mládeže, které si pod pojmem „dobrodružství“ představí něco nestydatého u plážového ohně. Skoro všechno je na něm odnímatelné: zadní část střechy (dokonce v několika krocích), dveře. blatníky... Každé ráno si tedy před cestou na pláž můžete poskládat Hummer podle své aktuální nálady, popřípadě podle toho, jaké je venku počasí.

Cože? Vy ráno nejezdíte na pláž, ale do práce? Zoufalci. Vždyť mimo hluboký písek si ani nevychutnáte stálý pohon všech kol s uzávěrkami předního a zadního diferenciálu. Když už jste ale tak přízemní, nejspíš vás bude zajímat, že motor SIDI V6 3,6 l spaluje E85 (směs 85% biolihu a 15% benzínu). Hummer tvrdí, že vyvine 227 kW/304 koní a 370 Nm. To už je dost i na převážení rozměrných amerických roštěnek.

Pravda je, že z Hummerů si většinou děláme legraci proto, abychom se nemuseli rozplakat. Také HX je navržen v duchu kultury, která je suchozemským Středoevropanům naprosto cizí. Ale musíme mu přiznat, že s tou „designovou DNA značky Hummer, očištěnou až na samu dřeň“ (designéři vždycky mluví hrozně vzletně), vypadá zatraceně sexy. Škoda, že nebydlíme poblíž nějaké kalifornské pláže...

čerpáno z:  4men                                                                                                                           

 

www.offroad-atv.cz