Subaru Forester

Nejprodávanější Subaru v ČR je teď větší, komfortnější, hezčí... ale zatím bez dieselu.

Vedle prvního dieselového motoru v historii Subaru je vylepšený Forester relativně nevýznamnou novinkou – ale jen zdánlivě. Tenhle crossover je totiž nejprodávanějším modelem Subaru v České republice. Loni si ho koupilo 330 lidí. Jinými slovy, každé třetí Subaru prodané v roce 2007 na tuzemském trhu byl právě Forester.

Nový Forester měří 4560 mm na délku, 1780 na šířku a 1700 na výšku, což oproti stávajícímu provedení představuje nárůst o 75, 45, respektive 110 mm. Ano, nový model je výrazně vyšší – mnohem víc než krátké kombíky teď připomíná obvyklá SUV. Narostla také jeho světlá výška, a to o 10 mm na současných 215.

Palubní  nového Foresteru docela připomíná tu z nové Imprezy. Volant je konečně nastavitelný i podélně a Subaru tvrdí, že má jeden z nejmenších mrtvých úhlů při pohledu přes D-sloupek dozadu – pouhých 6,9 stupně.
Od listopadu letošního roku si budete moci koupit Forester také s naftovým motorem, ale prozatím vám musí stačit benzínové motory 2,0 l a 2,5 l. Ten druhý má samozřejmě přeplňování, které dalo Foresteru jeho kultovní status. Parametry se nezměnily, nicméně automobilka tvrdí, že díky změnám v konstrukci turba a mezichladiče teď motor dává víc točivého momentu v nízkých a středních otáčkách. Mírného zlepšení by měla doznat také spotřeba a emise CO2. Oproti stávajícímu modelu utáhne nový Forester brzděný přívěs o hmotnosti až dvě tuny.

Na českém trhu se nový Forester začal prodávat 11. dubna, tedy ve stejný den jako Legacy a Outback s naftovými motory. Za benzínový dvoulitr v nejdostupnější výbavě Trend dáte 648 800 Kč, verze 2.5 XT Executive s automatickou převodovkou stojí 1 078 000 Kč.

čerpáno: 4men.cz

 

www.offroad-atv.cz