Ford Kuga

Ford Kuga, který je prvním pokusem evropského Fordu o SUV, bude zpočátku k dostání výhradně s motorem 2.0 TDCi o výkonu 100 kW/136 koní. Ford Kuga: české ceny!Za verzi s pohonem předních kol a ve výbavě Trend zaplatíte 799 990 Kč, rozhodl Ford. V ceně získáte kromě jiného šest airbagů, klimatizaci nebo ESP.

Vyšší model Titanium vyjde na 864 990 Kč, s pohonem všech čtyř kol pak dokonce na 914 990 Kč. To není zrovna málo: konkurenční Volkswagen Tiguan 2.0 TDI v nejvyšší výbavě Sport & Style vám bude říkat pane, pokud na konto dovozce převedete 874 900 Kč. Napadají nás dvě vysvětlení: buď si je Ford opravdu jistý, že Kuga bude lepší než žádaný Volkswagen, nebo angažoval pro reklamní kampaň ještě dražší celebritu, než je dvojice Heidi Klum-Seal.

Prodej Fordu Kuga začne na konci druhého čtvrtletí 2008. Ke konci roku přibude v nabídce motorizací ještě pětiválcový turbomotor 2.5T, známý z modelů Mondeo, S-MAX a Focus ST. Ford bych chtěl na českém trhu prodávat asi dvě stovky Kug (fuj – čeština je někdy nemilosrdná) ročně.

čerpáno z : autoweb.cz


www.offroad-atv.cz